Laserowy pomiar chropowatości

Integracja procesów produkcyjnych

 

Lasercheck ? urządzenie do pomiaru chropowatości powierzchni do montażu na linii produkcyjnej  może być w pełni zautomatyzowane dla dużych ilości badanych elementów i jest w stanie przeprowadzić 10 pomiarów chropowatości powierzchni na sekundę. Przykładowym zastosowaniem jest montaż urządzenia na linii szlifierki bezkłowej  gdy wymagany jest 100% pomiar chropowatości powierzchni obrabianych części.

Odczyty czujników zbliżeniowych lub czujników optycznych mogą być zapisywane za każdym razem gdy część przechodzi pod głowicą pomiarową. Przekazane sygnały mogą wywołać alarm lub otwarcie bramek odpadów gdy chropowatość powierzchni jest poza tolerancją. Automatycznie mogą być rejestrowane takie dane jak numer katalogowy, data iczas operacji. Dane mogą być zapisane na pen-drive lub za pośrednictwem portu USB lub Ethernet do sieci firmowej. Do pomiarów wyrywkowych może być również stosowany tryb ręczny. Pomiar chropowatości może być wykonywany w zakresie odpowiednio  0,0125 do 2.0?m lub 0,025 do 2.0?m

Wykorzystując równocześnie Lasercheck i systemy dynamicznego wyważania ściernic szlifierskich SBS osiągamy znaczącą poprawę wykończenia powierzchni i 100% automatyczna kontrolę Ra.

Zobacz film z urządzeniem Lasercheck pracującym na linii produkcyjnej.

http://www.youtube.com/watch?v=QaXhsco2wP8

 

Scroll to Top