Przemysł odpadowy i recykling

Przemysł odpadowy i recykling


Odpady ogólne obejmują produkty z drewna, ogólne produkty metalowe, tworzywa sztuczne, szkło, baterie, odpady medyczne, spalanie odpadów niebezpiecznych itp. Jest to bardzo duża dziedzina i istnieje kilka wspólnych technologii przetwarzania szerokiego zakresu odpadów: rozdrabniacze, młoty odporne na ścieranie i uderzenia oraz spalarnie. Są to zastosowania niszowe, w których występują trudne problemy związane ze ścieraniem, uderzeniami i korozją.

Przemysł i megatrendy

Wraz z rosnącą świadomością dotyczącą globalnego ocieplenia i oczekiwań w zakresie standardów jakości, przemysł robi swoje, szukając sposobów na ulepszenie swoich metodologii i wydajności poprzez recykling zamiast złomowania zużytych części. Aby to osiągnąć, oczekuje się dostosowania automatyki, sprzętu, narzędzi, osprzętu i systemu. Jednak same organizacje mogą mieć pewne ograniczenia w zakresie wymaganej wiedzy specjalistycznej w zakresie wdrażania i zastosowań.

W związku z tym Dura-Metal wsparła branżę wprowadzając nasze własne technologie wykorzystujące metody spawania i natryskiwania cieplnego, aby wspierać i wydłużać żywotność odpadów i komponentów do recyklingu oraz podzespołów, takich jak kruszarki, rozdrabniacze, młoty, rury kotłowe w spalarniach, ostrza i zęby frezarskie itp. Nasz asortyment produktów obejmuje sprzęt do spawania i powlekania oraz materiały eksploatacyjne, a także rozwój produktów w zakresie części eksploatacyjnych młotów OEM narażonych na duże obciążenia i duże zużycie

Niektóre z naszych zastosowań

  • Młotek do recyklingu szkła
  • Walce rozrywające
  • Noże do rozdrabniaczy opon
  • Wirniki rozdrabniaczy
  • Młotki do złomu ogólnego
  • Prasa do recyklingu
Scroll to Top