Półprzewodniki

Półprzewodniki


Przemysł elektroniczny składa się z wielu firm, których kluczowa działalność obejmuje półprzewodniki, elektronikę użytkową i technologie informacyjne. Półprzewodniki stanowią mózg nowoczesnej elektroniki, umożliwiając rozwój technologii kluczowych dla wzrostu gospodarczego i globalnej konkurencyjności. Półprzewodniki przyczyniły się do ulepszeń w komunikacji, informatyce, opiece zdrowotnej, bezpieczeństwie narodowym, transporcie i niezliczonych innych zastosowaniach. Prowadzą nas także do nowych technologii, które obiecują ulepszenie i przekształcenie społeczeństwa na lepsze.

Przemysł i megatrendy

Aby zapewnić sukces w branży półprzewodników i elektroniki, nacisk kładzie się na tworzenie mniejszych, szybszych i tańszych produktów. Stworzyło to ostrą konkurencję i ciągłą presję na firmy, aby zaproponowały coś lepszego i tańszego niż to, co określano jako najnowocześniejsze jeszcze kilka miesięcy wcześniej.

Branża produkcji sprzętu półprzewodnikowego dzieli się na procesy front-end i back-end. Proces front-end obejmuje najnowocześniejszą technologię i integrację. Obejmuje również wytwarzanie płytek krzemowych do produkcji wielu urządzeń scalonych oraz projektowanie obwodów elektrycznych na płytkach. Proces zaplecza (back-end) obejmuje montaż chipów i procesy testowe, które obejmują krojenie płytek w kostkę i testowanie chipów.

Dura-Metal wspiera branżę poprzez wprowadzenie natrysku plazmowego, natrysku łukowego z podwójnym drutem i technologii laserowych, które pomagają producentom poprawić wydajność i jakość ich produktów.

Niektóre z naszych zastosowań

  • Produkcja płytek
  • Produkcja paneli LCD
  • Komory ESC i plazmowe
  • Rozpylacze
  • Docelowa przewodność elektryczna
Scroll to Top