Produkcja energii

Produkcja energii


Energetyka obejmuje wytwarzanie i dostarczanie energii elektrycznej za pośrednictwem centralnych elektrowni i łączników sieciowych. Przemysł dzieli się dalej na energię wodną, ​​energię z odpadów i energię cieplną. Zazwyczaj większość przedsiębiorstw i gospodarstw domowych, zwłaszcza w krajach rozwiniętych, wymaga dostępu do energii elektrycznej. Zapotrzebowanie na energię elektryczną wynika z zapotrzebowania na energię elektryczną do obsługi urządzeń biurowych, maszyn przemysłowych, sprzętu AGD, oświetlenia, ogrzewania, gotowania i procesów przemysłowych. Energetyka jest zazwyczaj postrzegana jako przedsiębiorstwo użyteczności publicznej.

Przemysł i megatrendy

Energia elektryczna jest zwykle wytwarzana w elektrowni za pomocą generatorów elektromechanicznych, napędzanych głównie przez silniki cieplne napędzane spalaniem chemicznym lub rozszczepieniem jądrowym, ale jest to również możliwe w przypadku napędzania energią kinetyczną, wytwarzaną w wyniku ruchu wody i wiatru. Istnieje siedem podstawowych metod bezpośredniego przekształcania innych form energii w energię elektryczną, a mianowicie elektryczność statyczna, indukcja elektromagnetyczna, elektrochemia, efekt fotowoltaiczny, efekt termoelektryczny, efekt piezoelektryczny i transformacja jądrowa.

Przemysł wykorzystuje głównie szereg generatorów, turbin i silników tłokowych do wytwarzania energii, choć, z perspektywy przemysłu, nazywa się to pozyskiwaniem energii. Ten duży sprzęt wymaga przygotowania i wykonania ciężkich prac, aby spełnić wysokie standardy w celu zapewnienia bezpiecznego i produktywnego środowiska.

Dura-Metal ściśle współpracuje z przemysłem, aby przeanalizować i wesprzeć zastosowania komponentów generatorów, turbin i silników tłokowych, gdzie wymagana jest wysoka trwałość i odporność na zużycie, przy użyciu kluczowych technologii napawania Dura-Metal, takich jak metody spawania i natryskiwania cieplnego. Dura-Metal stale współpracuje również z kluczowymi przedstawicielami branży w zakresie wspólnego poprawiania trwałości części, aby odpowiadały potrzebom przemysłu energetycznego.

Niektóre z naszych zastosowań

  • Powłoka rur kotła
  • Powłoka stanowiąca barierę termiczną
  • Łopatka turbiny
  • Regeneracja obszaru czopa turbiny
  • Płyta ścieralna z węglika złożonego
  • Rolki i pierścienie rozdrabniacza
Scroll to Top