Przemysł szklarski

Przemysł szklarski


Produkcja szkła to sektor przemysłu charakteryzujący się wysoką temperaturą i zużyciem energii. Produkcja szkła wymaga surowców takich jak piasek i szkło z recyklingu, a także połączenia procesów rafinacji, ogrzewania i odlewania.

Przemysł i megatrendy

Przemysł szklarski dzieli się na kilka sektorów, z których każdy ma swoją specyfikę i proces produkcyjny. Ogólnie rzecz biorąc, sektor szklarski składa się z trzech operacji, a mianowicie: wsadowni, gorącego końca i zimnego końca. Wsadownia obsługuje surowce, podczas gdy gorący koniec zajmuje się produkcją za pomocą pieców, pieców do wyżarzania i maszyn formujących. Zimny ​​koniec obsługuje procesy kontroli produktu i pakowania. Proces topienia szkła jest podstawą wszystkich branż szklarskich i obejmuje surowce, energię oraz najnowocześniejsze instalacje produkcyjne.

Szkło ze względu na niską przewodność cieplną i kruchość nie jest łatwe w produkcji w procesach przemysłowych. Należy zminimalizować ryzyko pęknięcia podczas produkcji, jak i późniejszego użytkowania, ze względu na naprężenia i mikropęknięcia powstałe w procesie produkcyjnym. Formy stosowane w przemyśle szklarskim wymagają dużej wytrzymałości cieplnej i wysokiej precyzji. Produkcja takich form wymagałaby wówczas specjalistycznej wiedzy w zakresie odlewania, formowania i innych procesów wtórnych, takich jak spawanie i powlekanie powierzchniowe w celu ulepszenia i naprawy form.

Ze względu na intensywne warunki przetwarzania komponenty są narażone na duże zużycie, wysokie temperatury i erozję. Wymiana tych komponentów jest zdecydowanie za droga i dlatego zazwyczaj są one naprawiane.

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu Dura-Metal wspierała branżę naszymi specjalistycznymi technologiami spawania i powlekania powierzchni, aby zapewnić niezbędną wiedzę specjalistyczną. Nasz asortyment produktów obejmuje sprzęt i materiały spawalnicze i powlekające, a także rozwój produktów na bazie żeliwa i materiałów nieżelaznych (brąz krzemowy). Ponadto Dura-Metal odgrywa kluczową rolę we wspólnym opracowywaniu części do różnych zastosowań w przemyśle szklarskim.

Niektóre z naszych zastosowań

  • Trzpienie przegrody
  • Forma z brązu
  • Forma z żeliwa
  • Pierścień prowadzący
  • Pierścienie szyjkowe
  • Trzpienie NNPB
Scroll to Top