Przemysł lotniczy i kosmiczny

Przemysł lotniczy i kosmiczny


Przemysł lotniczy i kosmiczny to zaawansowana technologicznie dziedzina, w której produkowane są statki powietrzne, rakiety kierowane, pojazdy kosmiczne, silniki lotnicze, jednostki napędowe i powiązane części.

Przemysł i megatrendy

W ciągu ostatnich dwudziestu lat światowy przemysł lotniczy i kosmiczny stale się rozwijał i tendencja ta będzie kontynuowana przez następne dwie dekady. Sam Singapur ma szeroką gamę ponad 100 firm z branży lotniczej i kosmicznej, a przy udziale ponad jednej czwartej azjatyckiego przemysłu OEM i MRO, Singapur stał się wiodącym węzłem lotniczym w regionie Azji i Pacyfiku.

Singapur aktywnie uczestniczy także w rosnącej liczbie projektów i operacji produkcyjnych w branży lotniczej. Firmy szybko wykorzystują istniejące możliwości Singapuru w zakresie inżynierii precyzyjnej i elektroniki, aby umożliwić rozwój skomplikowanych komponentów silników lotniczych. Łopatki silnika, koła zębate, zawory, obudowa silnika to tylko niektóre z produktów wytwarzanych i naprawianych w Singapurze. W obszarze badań i rozwoju Boeing, EADS, Pratt and Whitney i Rolls-Royce zobowiązały się wobec partnera A*STAR Singapore i jego instytutów badawczych do wspólnego prowadzenia badań związanych z lotnictwem i kosmonautyką.

Dura-Metal również odegrała swoją rolę we wspieraniu branży dzięki naszym technologiom spawania i natryskiwania laserowego na zimno.

Scroll to Top